Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Club(s) Division Country Status
1 Rabinowitz, Beni UNC     
2 Stone, Ben DUKE     
3 Tracy, Jahi BC     
4 Witek, Bernard UNC     
5 Kitsiriboon, Soravit DUKE     
6 Meng, Bolang BC     
7 Shepanek, Noah UNC     
8 Rivera, Inigo BC     
9 Mulvaney, Alec UNC     
10 Lim, San Ha DUKE     
11 Kim, Stephen DUKE     
12 Kuldell, Spencer BC     
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 V V/M TS TR Ind
Rabinowitz, Beni
UNC
1 V5 V5 D2 V5 V5 D4 V5 V5 V5 D3 D3 7 0.64 47 38 +9
Shepanek, Noah
UNC
2 D3 V5 D1 V5 D0 D4 V5 V5 V5 D2 V5 6 0.55 40 41 -1
Witek, Bernard
UNC
3 D1 D4 V5 D3 D3 V5 V5 D4 V5 D0 V5 5 0.45 40 40 0
Mulvaney, Alec
UNC
4 V5 V5 D2 V5 V5 D2 V5 V5 D2 V5 D4 7 0.64 45 39 +6
Rivera, Inigo
BC
5 D3 D3 V5 D3 V5 D3 D3 V5 D4 D1 D2 3 0.27 37 46 -9
Kuldell, Spencer
BC
6 D3 V5 V5 D3 D2 D4 V5 V5 V5 D3 V5 6 0.55 45 41 +4
Meng, Bolang
BC
7 V5 V5 D4 V5 V5 V5 V5 V5 D4 D4 V5 8 0.73 52 38 +14
Tracy, Jahi
BC
8 D1 D0 D0 D2 V5 D4 D3 D2 V5 D2 D3 2 0.18 27 52 -25
Lim, San Ha
DUKE
9 D3 D3 V5 D4 D1 D1 D0 V5 V5 D2 D3 3 0.27 32 49 -17
Kitsiriboon, Soravit
DUKE
10 D4 D3 D3 V5 V5 D4 V5 D4 D3 V5 V5 5 0.45 46 45 +1
Kim, Stephen
DUKE
11 V5 V5 V5 D4 V5 V5 V5 V5 V5 D1 V5 9 0.82 50 29 +21
Stone, Ben
DUKE
12 V5 D3 D1 V5 V5 D4 D3 V5 V5 D4 D2 5 0.45 42 45 -3

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Club(s) Division Country V V/M TS TR Ind Status
1 Kim, Stephen DUKE      0.82  50  29  +21  Advanced
2 Meng, Bolang BC      0.73  52  38  +14  Advanced
3 Rabinowitz, Beni UNC      0.64  47  38  +9  Advanced
4 Mulvaney, Alec UNC      0.64  45  39  +6  Advanced
5 Kuldell, Spencer BC      0.55  45  41  +4  Eliminated
6 Shepanek, Noah UNC      0.55  40  41  -1  Eliminated
7 Kitsiriboon, Soravit DUKE      0.45  46  45  +1  Eliminated
8 Witek, Bernard UNC      0.45  40  40  Eliminated
9 Stone, Ben DUKE      0.45  42  45  -3  Eliminated
10 Rivera, Inigo BC      0.27  37  46  -9  Eliminated
11 Lim, San Ha DUKE      0.27  32  49  -17  Eliminated
12 Tracy, Jahi BC      0.18  27  52  -25  Eliminated
Round Scores
Semi-Finals Finals  
     
(1) Kim, Stephen
DUKE
 
  (1) Kim, Stephen
DUKE
 
(4) Mulvaney, Alec
UNC
 
15 - 12 
    (1) Kim, Stephen
DUKE
 
(3) Rabinowitz, Beni
UNC
 
  15 - 13 
  (3) Rabinowitz, Beni
UNC
 
 
(2) Meng, Bolang
BC
 
15 - 12   
   

Fence-off for Third  
   
(4) Mulvaney, Alec
UNC
 
  (4) Mulvaney, Alec
UNC
 
(2) Meng, Bolang
BC
 
15 - 13 
   

Final Results
Event finished at 6:56 PM
Place Name Club(s) Division Country
1 Kim, Stephen DUKE     
2 Rabinowitz, Beni UNC     
3 Mulvaney, Alec UNC     
4 Meng, Bolang BC     
5 Kuldell, Spencer BC     
6 Shepanek, Noah UNC     
7 Kitsiriboon, Soravit DUKE     
8 Witek, Bernard UNC     
9 Stone, Ben DUKE     
10 Rivera, Inigo BC     
11 Lim, San Ha DUKE     
12 Tracy, Jahi BC